Par biedrību
Video no 19. Tautas muzikantu svētkiem Barkavā
Tautas muzikantu biedrība izveidota un darbojas kopš 2006. gada, tajā apvienojušies 19 biedri. Biedrība dibināta uz nenoteiktu laiku un tajā aizvien var iestāties ikviens interesents.
Biedrības galvenie mērķi un uzdevumi ir tradicionālās kultūras saglabāšanas un pārmantošanas procesa nodrošināšana, kultūrvēsturiskā materiālā un nemateriālā mantojuma izpēte, saglabāšana un popularizēšana, kā arī mūžizglītības pasākumu nodrošināšana dažādu vecumu iedzīvotājiem, organizējot mācības, nometnes, ekspedīcijas, seminārus, konferences, meistardarbnīcas, akcijas, kultūras un izglītības pasākumus.
Tautas muzikantu biedrība sadarbojas ar novadu pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un citās valstīs. Organizē pētniecības projektus, tautas mūzikas festivālus (piem. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars”, „Tautas muzikantu svētki” u.c.), sniedz konsultācijas, organizē un vada dažādus projektus u.c.
2017. gadā rāmja bungas – bubyns ir iekļauts Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un biedrība ir devusi ievērojamu ieguldījumu bubyna popularizēšanā 20 gadu garumā, regulāri organizējot tautas mūzikas pasākumus, meistardarbnīcas, popularizējot amatu – tautas muzikants, tāpat ir apzināti bubyna spēles pratēji dažādās muzikantu paaudzēs.
Iveta Dukaļska
Tautas muzikantu biedrības vadītāja

Mana izpratne par tradīciju nāk no ģimenes, kurā vectēva māsa bija godu saimniece un mana mamma sākumā bija godu saimnieces palīdze. Vēlāk mamma pārmantoja prasmes un pastāvīgi kļuva par godu saimnieci.
Savukārt vectēvs bija muzikants, kurš spēlēja godus un večerinkas. Balstoties uz iegūtajām praktiskajām zināšanām par latvisko un īpaši latgalisko dzīvesziņu jau bērnībā, 2001. gada uzsāku tautas muzicēšanas un ar to saistīto tradīciju pētniecību, kas kļuva par manu pamatu bakalaura, maģistra un doktora studijām.
Bubyna spēli esmu apguvusi no tautas muzikantiem un arī etomuzikoleģes Rimas Garsonienes (Lietuvā) meistardarbnīcās. Bubyna spēles prasmi esmu nodevusi vairākiem saviem skolniekiem – folkloristiem.
Sadarbības partneri

